Badminton je zábavná hra pro každého. Jedná se o raketový sport, který se hraje výhradně v halách. Badmintonový kurt je obdélník v polovině rozdělený sítí sahající do výšky 155 cm. Obdélník má rozměry 13,40m x 6,1m.

Zápas se hraje na dva vítězné sety do 21-ti bodů. Ze stavu 20:20 se hraje do té doby, dokud stav není s rozdílem dvou bodů (např. 20:22, 25:27). Pokud je stav zápasu 29:29, vyhrává strana, která dosáhla 30-ti bodů. Vítěz prvního setu má právo v druhém setu na první podání.

Míčků jsou dva základní druhy: plastový a péřový. Péřový je typický pro závodní badminton, skládá se z 16-ti husích per a korkové hlavičky. Velmi citlivě reprodukují úroveň hráče a jeho techniku hry. Sebemenší poškození jejich per ovlivňuje jejich kvalitu a vlastnosti. Na výrobu jednoho míčku jsou potřeba letky ze tří až čtyř hus. Plastový míček je napodobenina péřového. Je vyroben z umělého materiálu – nylonu. V porovnání s péřovým vydrží mnohem déle, ovšem jeho letové vlastnosti nejsou zdaleka tak dobré.

U nás ve SQUASH CENTRU si můžete oba druhy míčku zapůjčit či zakoupit. Slečna na recepci Vás ráda obslouží

Cílem hry je umístit míč přes síť do pole tak, aby jej soupeř nezasáhl (nebo se dotkl soupeře či jeho oděvu). Chybou tedy je, pokud míč spadne do sítě, nebo mimo pole soupeře. Míč, který dopadne na čáru, se hodnotí jako dobrý. Situace, kdy se míček dotkne sítě, takzvané „prasátko“ , je v badmintonu povoleno i při podání.

Disciplíny: Dvouhra žen, dvouhra mužů, čtyřhra žen, čtyřhra mužů a také smíšená čtyřhra. Badminton je jeden z mála olympijských sportů, kde proti sobě hrají muži a ženy.